پیشگام ضبط صدا برای بیش از ۶۰ سال

Universal Audio در سال ۱۹۵۸ توسط Bill Putnam تاسیس شد، و از آن زمان تا کنون این نام یادآور محصولاتی نوآورانه در مینه ی ضبط بوده است. مهندس محبوب فرانک سیناترا، نت کینگ کول، ری چارلز و …، Bill Putnam یک مبتکر مشتاق بود که بعنوان پدر ضبط مدرن شناخته می شود – که بسیار از طراحی های تجهیزات و استودیوی وی هنوز مورد استفاده قرار می گیرند.

بطور خاص، Putnam مخترع کنسول ضبط مدرن، اکولایزر صوتی مالتی-بند، و وکال-بوث بود. همچنین او اولین مهندسی بود که از ریورب مصنوعی در آهنگ های تجاری استفاده کرد. در کنار دوستش Les Paul، Putnam همچنین در توسعه ی ضبط استریوفونیک نقش داشت.

Putnam که یک کارآفرین ذاتی بود، در طول مدت فعالیت خود سه شرکت محصولات صوتی را راه اندازی کرد: Universal Audio، Studio Electronics، و UREI. هر سه کمپانی تجهیزاتی را ساختند که بعد از گذشتن دهه ها از معرفی شان هنوز مورد استفاده ی گسترده قرار می گیرند، مانند کمپرسورهای LA-2A و 1176، و کنسول ضبط لامپی 610. کنسول 610 به طور خاص یک طراحی محبوب در تاریخ صداست، که از آن برای ضبط صدای سیناترا، بیچ بویز، و ون هلن و غیره استفاده شده است.

تاسیس مجدد در ۱۹۹۹

یونیورسال آدیو در سال ۱۹۹۹ توسط پسران Bill، James Putnam و ‌Bill Putnam Jr مجددا تاسیس شد و دو هدف اصلی داشت: بازسازی دقیق و وفادارانه تجهیات ضبط آنالوگ کلاسیک بر اساس سنت پدرشان، و طراحی ابزار دیجیتال جدید با صدا و روح تکنولوژی وینتج آنالوگ. با این هدف، یونیورسال باهوشترین مهندسان DSP و مدل سازی دیجیتال دنیا را برای توسعه ی پلتفرم بی نظیر پلاگین های UAD استخدام کرده است. با داشتن معتبرترین پلاگین های شبیه سازی های آنالوگ در این صنعت، متخصصان این کمپانی با تولیدکنندگان سخت افزار اصلی کار می کنند – و از شماتیک دقیق و یونیت های ویژه و گوش های باتجربه بهره می برند – تا به پلاگین های UAD گرما و هارمونیک هایی مانند دیوایس های آنالوگ ببخشند.

هیچ چیز بهتر از رابط صدای آپولو تلفیق میراث آنالوگ یونیورسال آدیو و طراحی های دیجیتال پیشگامانه آن را نمایان نمی کند. Apollo در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، و از آن زمان استانداردی برای ساخت موزیک حرفه ای بوده و برای ضبط آلبوم های موفق توسط هنرمندانی مانند Kendrick Lamar،‌ Coldplay، Dr. Dre، Brad Paisley و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

با بیش از ۲۰۰ کارمند و دفتر در لس انجلس، کلرادو، و امستردام، محل اصلی یونیورسال آدیو نزدیک سیلیکن ولی در ایکات ولی کالیفرنیا می باشد – جایی که تجهیزات آنالوگ کلاسیک UA هنوز با دست ساخته می شود.

نرم افزار یا سخت افزار، تمام محصولات یونیورسال آدیو دارای پیشینه ی دهه ها نوآوری، کیفیت فوق العاده، و اشتیاق فنی می باشند.