میکروفون کاندنسر با الگوی قابل تغییر از کمپانی انگلیسی Aston

میکروفون های استون که نسبتا تازه وارد هایی در دنیای میکروفون هستند، با عرضه ی مدل Aston Origin سر و صدایی به پا کردند. نه تنها میکروفونی که عرضه کردند زیبا و با نوآوری های جدید و قیمتی عالی بود، بلکه پرچم انگلیسی ها را هم بالا برد. درست مثل کمپانی لاکچری خودرو با نام مشابه استون در انگلیس، واضح است که یک محصول از انگلیس هنوز توجه ها را به خود جلب می کند.

تاثیراتی که بریتانیا بر موسیقی داشته است در جهان مشهور است. بین حرفه ای ها، عبارت ٬صدای انگلیسی٬ بسیار شنیده می شود، و این چیزی است که استون بطور خاص به دنبال عرضه کردن آن است. بنا به گفته ی Aston، آن ها اولین برند هستند که میکروفون هایشان را کاملا در انگلستان می سازند، با قطعات OEM بسیار کوچک و کمی از چین. بعد از Aston Origin، این کمپانی میکروفونی بهتر و گرانتر به نام Aston Spirit نیز عرضه کرد.

میکروفون Aston Spirit

نگاهی از بالا

خیلی ها بی خبرند که تیم پشت کمپانی Aston بعضی از موسسان اصلی کمپانی Se Electronics هستند. میکروفون های Se هم بسیار موفق بوده اند. توسعه ی یک برند جدید مطمینا به متخصصان Aston درس های جدیدی درباره میکروفون ها آموخته است.

تیم طراحی Aston تصمیم به ارزیابی مجدد تمام عناصر یک میکروفون حرفه ای گرفت. این منجر به چندیدن نوآوری و ایده شد. اولین ریلیز آن ها، Aston Spirit، تنها ی میکروفون کاندنسر استودیویی با قیمت مناسب نبود. این مکروفون چند ویژگی جدید و ظاهری تازه داشت که قبلا دیده نشده بود.

Aston Spirit همان ایده های طراحی Aston Origin را دارد، اما کمی بزرگتر است و الگوهای قابل تغییر دارد که شامل کاردیوید، امنی، و فیگور ۸ می شوند. سری به شکل موج مانند سری Aston Origin است. این روش منحصر به فرد Aston برای محافظت از کپسول حتی در بدترین شرایط است. این عنصری عالی در طراحی است که به این برند ظاهری داده است که به آسانی قابل شناسایی است.

پشت شکل موج یک پاپ فیلتر از جنس استیل ضد زنگ است. پاپ فیلتر های داخلی کم کم در حال فراگیر شدن در طراحی میکروفون های مدرن هستند که ایده ای عالی می باشد. Aston همچنین ادعا می کند که شما می توانید Aston Spirit را در دست خود نگه دارید و شاسی کپسول ایزولاسیون خود را خواهد داشت. این ها ویژگی هایی عالی هستند، حتی اگر در واقع مقدار ناچیزی به کیفیت کلی یک میکروفون بیافزایند. به لطف ایزولاسیون، میکروفون می تواند بطور مستقیم روی یک پایه سوار شده یا روی یک لرزه گیر قرار گیرد.

این ویژگی ها عالی هستند، اما کیفیت ساخت بیشتر از همه آن ها چشمگیر است. اندازه و وزن Aston Spirit بسیار مناسب است و از مواد با کیفیتی ساخته شده است. داشتن همه این ها در یک میکروفون با قیمت مناسب بسیار خوشایند است. بدنه ی این میکروفون مقاوم و رنگ آن زیباست.

در حین کار

هیجانی که Aston به پا کرده است بی دلیل نیست و میکروفون Aston Spirit این کمپانی در کاربری های زیادی عملکردی عالی دارد. علاوه بر کیفیت عالی این میکروفون در همه زمینه ها، مارکتینگ و بازاریابی بی نظیر کمپانی Aston نیز دلیل دیگری بر شناخته شدن این میکروفون در سراسر دنیاست.

اگر تا الان برای خرید این میکروفون قانع نشدید، بیایید دو مورد مهم را یادآور شویم. اولاً، میکروفونی وجود ندارد که به تنهایی برای تمامی کاربری ها بی نقص باشد. انتخاب بهترین میکروفون برای هر کاربری یک مهارت است که هنوز مورد نیاز است. Aston Spirit صدایی امروزی می دهد. این برای خیلی ها بخصوص خواننده های پاپ مطلوب است. اما ممکن است بعضی ها صدا را بخاطر bright بودن مورد انتقاد قرار دهند.

دوماً، باید به یاد داشته باشیم که هرچقدر پول بدهیم آش میخوریم. اگرچه این میکروفون محصولی فوق العاده است که در برابر میکروفون هایی با ده برابر قیمت می ایستد، خودش قیمت مناسبی دارد. معمولا یک میکروفون با صدای bright صدای خواننده را به جلوی میکس می آورد. با این وجود، فرکانس های low-mid و mid-range این میکروفون چندان جلو نیستند، عکس حالتی که از میکروفون های لامپی می شنویم. البته استفاده از پری امپی خاص در مسیر ضبط می تواند جوابی برای این مسئله باشد. Aston Spirit با فاصله گرفتن های خواننده از میکروفون میانه ی خوبی دارد و می تواند از پس آن ها برآید.

نتیجه

میکروفون های Aston لایق موفقیت هایی که به سرعت کسب کرده اند بوده اند. این برندی است که انگلیسی ها باید به آن افتخار کنند که محصولی با کیفیت بالا ارائه می کند. نواقصی که دیگر میکروفون های ارزان قیمت داند در میکروفون های Aston شنیده و دیده نمی شود. Aston Spirit کاراکتر منحصر به فرد خود را دارد، که میان دیگر میکروفون های جدید که می خواهند صدایی خنثی داشته باشند حرفی تازه برای گفتن دارد. شاید Aston Spirit صدایی British به آن معنا نداشته باشد، اما مطمیناْ صدایی از بریتانیا دارد.

 

ویژگی های اصلی:

فیلتر لوکات در ۸۰ هرتز

فانتوم پاور ۴۸ ولت

پاپ فیلتر داخلی

پاسخگویی فرکانسی از ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز